SN65HVD33D
ZhongHao Industry Limited
Contact Now
SN65HVD33D
Product Category : Drivers, Receivers, Transceivers IC
Type : Transceiver
Part Status : Active
Supplier Device Package : 14-SOIC
Package / Case : 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Duplex : Full
Packaging : Tube
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Receiver Hysteresis : 50mV
Series : -
Mounting Type : Surface Mount
Number of Drivers/Receivers : 43101
Manufacturer : Texas instruments
Protocol : RS422, RS485
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Data Rate : 23Mbps
Description : IC RS485 DVR/RCVR 3.3V 14-SOIC